Cyklo

Díky cyklostezce Greenway Jizera můžete na našich koloběžkách obsáhnout poměrně široké spektrum kulturních památek. Pokud se vydáte od jejího začátku, tedy Líšný, můžete zde navštívit naší pobočku půjčovny spolu s občerstvením. Na Malou Skálu se odsud dostanete velice rychle, je to necelé 2 kilometry po cyklostezce po proudu řeky Jizery. Na Malé Skále mezi významná místa patří Boučkův statek, hrad Vranov a hrad Frýdštejn, který se nachází na kopci a majestátně shlíží na Malou Skálu. Popojedete-li po cyklostezce směrem do Dolánek, potkáte cestou několik roubených stavení a přímo v Dolánkách si můžete prohlédnout Dlaskův statek.

Koloběžky pro váš výlet si rezervujte ZDE ONLINE nebo na telefonu 775 580 388.

Pokud byste vyrazili z druhé strany ny cyklotezku Greenway Jizera, můžete se vydat na okruh přes Turnov a navštívit např. zámek Hrubý Rohozec s romantickou umělou jeskyní na vysokém vápencovém útesu nebo navštívit židovskou Synagogu v Krajířově ulici v Turnově. Turnov se také pyšní řadou kostelů, po kterých během léta chodí průvodcované prohlídky a zejména by návštěvníkům nemělo uniknout zdejší Muzeum Českého ráje s expozicí věnované kamenářství.

Z Malé Skály je také možné se vydat proti proudu řeky Jizrey, kde sice nevede ckylostezka, tudíž trasu do Železného Brodu nedoporučujeme pro výlet s dětmi, ale pokud těchto několik kilometrů po silnici překonáte, čeká na vás v Železném Brode zdejší Městského muzeum s expozicí zaměřenou na historii sklářské výroby v regionu a v nedalekém statku Běliště pak naleznete zajímavou národopisnou výstavu. Nedaleko od Běliště stojí kostel sv. Jakuba Většího s dřevěnou zvonicí. Původní zvonice z 18. století v roce 2007 vinou žháře kompletně shořela a byly nenávratně poškozeny i dva vzácné zvony. Po roce od shoření začaly na zvonici rekonstrukční práce a v dnešní době stojí na stejném místě plně rekonstruovaná i s replikami původních zvonů.

Novinky

+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: