Vodácké

Rádi byste na kanoi nebo na raft a nevíte odkuď, kam, kde, co, jak a proč? Půjčte si plavidlo na Žluté plovárně na Malé Skále a po Jizeře se budete plavit se všemi potřebnými informacemi, kde vystoupit nebo kde se třeba dobře najíst.

1 den na Jizeře - Splutí ze Spálova do Dolánek

Ráno v 9 hodin vám lodě předem objednané přivezeme na Spálov, odkud se vydáte po proudu řeky. Po překonání Paraplíčka dorazíte do Železného Brodu odkud budete pokračovat přes Splzov a Líšný až na Malou Skálu. Po překonání jezu vás čekají asi další 2 km a jelikož je čas oběda a vy se nechcete mačkat ve věčně plném Boučkově statku, můžete využít možnost naobedvat se v našem Penzionu Křížky, který se nachází hned u druhého cyklo mostu na pravém břehu řeky. Odtud vám do Dolánech zbývá už jen necelých 7km tedy zhruba 2h pohodového pádlování. V Dolánkách vystupujete na pravé straně pravého ramene řeky, těsně před gumovou přepustí po kamenných schodech. Pokud toho ještě nemáte dost, můžete se na Malou SKálu vypravit na koloběžkách, nebo si zapůjčit šlapadla Go KARTS. Taktéž se můžete posilnit po sportovním výkonu v místním občerstvení.

1 den na Jizeře - Splutí z Malé Skály do Příšovic

Mezi 9h a 10h vyrážíte z Malé Skály ze Žluté plovárny. Dostanete od nás veškeré vybavení potřebné k bezpečného a pohodlnému splutí řeky až do Příšovic či Svijan. Hned po vyplutí sjedete jediný sjízdný jez na Jizeře široko daleko. Po 2km pádlování budete proplouvat kolem našeho Penzionu Křížky, kde se můžete zastavit třeba na domácí zmrzlinu. Po 7km plavby dorazíte do Dolánek, kde jez není sjízdný, musíte ho přenést. Pokračujete stále dál a po proplutí Turnovem se naskytne první možnost ukončení výletu, Přepeře. Pokud vám ještě bude zbývat čas, další zastávka po proudu, asi 2km vzdálená, jsou Příšovice. Pokud stále nemáte dost, další 2km po proudu se nachází další stanice ve Svijanech, kde lze loď odevzdat. Po vašem zavolání u vás jsme od 30 do 60 minut proto je dobré zavolat chvíli předem, pokud jste již schopní poznat, že se blížíte k cíli, abyste nemuseli čekat.

2 a více dní na Jizeře

I když to pro řeku Jizeru není zcela typické, tak na ní můžete strávit i více dní. V tomto případě doporučujeme začínat na Spálově, či v případě nízkého vodního stavu, na Malé Skále. Cílovou stanicí by pro vás mohla být např. Březina, Mnichovo Hradiště či pro třídenní výlety i Bakov nad Jizerou či Mladá Boleslav. Domluvit se je u nás možné. Pokud budete mít zcela netradiční plán a budete si chtít Jizeru sjet třeba ještě dál, jsme to schopní pro vás zařídit. Při splutí na 2 a více dní doporučujeme 2 barely/loď místo 1. Možná ještě lepší varianta je však s přesouváním aut z kempu do kempu, kde budete veškerou bagáž, nutnout pro přespání, mít a nebudete ji muset s sebou táhnout na lodi.

Lodě si můžete rezervovat zde

Více informací o možnostech splutí pak naleznete zde

 

 

 

 

 

 


Novinky

+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: