197A3478 kopieU Tlustocha_ubytovna Mala SkalaU Tlustocha_ubytovna Mala SkalaU Tlustocha_ubytovna Mala SkalaU Tlustocha_ubytovna Mala SkalaU Tlustocha_ubytovna Mala SkalaU Tlustocha_ubytovna Mala Skala

Ubytovna U Tlusťocha - všechny cesty od nás vedou k zážitkům

Ubytovna leží na strategickém místě u řeky Jizery v obci Malá Skála. Na pravém břehu řeky je pro turisty lákavá návštěva skalního hradu Vranov a vyhlídka Pantheon s krásným pohledem do údolí řeky Jizery, na levém břehu hřeben Suchých skal a vrch Sokol.

Splouvání Jizery

Půjčovna lodí Žlutá plovárna/SUNDISK family v centru Malé Skály patří v Českém ráji k nejvyhledávanějším lokalitám. Nejčastěji se splouvá úsek Malá Skála - Dolánky. Vede "od jezu k jezu" a je vhodný i pro úplné začátečníky. Z Dolánek je možné plout i dále - do Turnova, Přepeř nebo až do Svijan.

V naší půjčovně na Žluté plovárně si můžete půjčit kanoe, rafty nebo kajaky.
do půjčovny lodí


Cyklovýlety po Greenway Jizera

Těsně kolem ubytovny vede cyklotrasa Greenway Jizera - atraktivní cíl milovníků jízdy na kole. Maloskalská část kopíruje proud řeky Jizery a je svou nenáročností vhodná i pro rodiny s dětmi. Na své si zde přijdou jak cyklisté, tak milovníci inline bruslení a koloběžek. Že nevlastníte koloběžku? Nevadí. V naší půjčovně na Žluté plovárně si můžete půjčit koloběžky pro celou rodinu. Zkuste s nimi dojet až do Kempu Dolánky, občerstvit se můžete v tamním bistru. Koloběžky tady můžete vrátit a pro cestu zpět využít vlak nebo si stezku užít ještě jednou.

Nejlepším zážitkem jsou kombinované výlety - z Malé Skály na kánoi do Dolánek a zpět na koloběžce po Grennway Jizera. 
do půjčovny koloběžek


Cyklovýlety po kopcích a sjezdy na koloběžkách

Maloskalsko mimo Greenway Jizera nabízí i další zajímavé cyklotrasy. Cyklostezkou na levém břehu řeky můžete kolem Suchých Skál dojet do Besedic, odtud přes Zbirohy s návštěvou zříceniny hradu Zbiroh a zpět na Malou Skálu. Pravý břeh řeky nabízí trasy s větším stoupáním. Například z Malé Skály směrem k rozhledně Kopanina, která vás pouze několika kilometry dělí od zříceniny hradu Frýdštejn (znáte z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci). Odtud se dostanete přes Záborčí do Dolánek a z tohoto místa vede Greenway Jizera zpět na Malou Skálu. Stoupání je náročné, ale věřte, že sjezd zpět do údolí nabízí takové výhledy, že nebudete litovat.


Skalní lezení

Malá Skála nabízí řadu míst pro horolezecké vyžití. Jedním z nich je Národní přírodní památka Suché skály. Pískovec, kterým jsou Suché skály tvořeny, je tvrdý, nenasákavý a umožňuje výstupy i krátce po dešti. Nachází se zde 24 skalních věží různých úrovní obtížnosti. Suché skály jsou vhodné pro zkušené horolezce i pro úplné začátečníky. Díky tomu jsou zdejší skalní věže oblíbenou horolezeckou destinací. Také na druhém břehu řeky Jizery, pod zříceninou hradu Vranov, najdete horolezecké stezky. Nejznámější z nich jsou severní a jižní stěny Malého Pantheonu.


Skalní města a další turistické cíle

Přestože je Maloskalsko menší rozlohy, najdete tu řadu turistických atraktivit rozhodně stojících za návštěvu. Mezi nejnavštěvovanější patří zříceniny hradu FrýdštejnVranov. Nedaleko nich se nachází skalní město Drábovna se spoustou jeskyní a výklenků. Zdejší zajímavostí jsou výzkumy, které ukázaly, že některé jeskyně a skalní převisy byly osídleny už v mladší době kamenné. Severovýchodně od Frýdštejna se vypíná rozhledna Kopanina, za příznivého počasí je z ní vidět na Český ráj, Ralsko, Bezděz, Ještěd, Jizerské hory i vrcholky Krkonoš. Nedaleko ní se nachází stejnojmenná chata (Chata Kopanina), kdysi legendární myslivecká chata. Dnes je chata významným turistickým cílem s možností ubytování a občerstvení.

Vyšli jste na rozhlednu a chcete si zpříjemnit cestu na Malou Skálu? Na chatě Kopanina si můžete půjčit koloběžky, vybrat si z několika tras a zažít sjezd s úžasnými výhledy do údolí

Na druhém břehu řeky Jizery se nachází Suché skály a opodál skály Besedické se dvěma skalními městy - Kalich a Chléviště. Tady se můžete procházet labyrinty, skalními uličkami i jeskyněmi. 


Kultura, památky a zajímavosti v okolí

SUNDISK léto (www.sundiskfamily.cz), hudební festivaly (Maloskalská noc, Festival Dolánky aj.), koncerty v Kempu Dolánky, letní divadla, Klub Na Rampě, Dlaskův statek, Boučkův statek, Muzeum Turnov, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Bike aréna Tanvaldský Špičák a další. 

zážitky pro školy

 

vyberte si z programů SUNDISK family a budete to mít bez starostí


školní výlety

 


 

Kde nás najdete

Novinkyadresa
Vranové 1. díl 47, 468 22 Malá Skála

odpovědná osoba: Tomáš Koudelka
tomas.koudelka@sundisk.cz

sledujte nás

obázek obázek
© 2024 SUNDISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena